вакцинирање

Пронајдени се 48 резултати на тема „вакцинирање“
Вести

МАКЕДОНЦИТЕ СЕПАК ЈА БИРААТ СРБИЈА ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ – викендов повторно гужви на „Табановце“, само вчера се вакцинирале над 1.000 граѓани

Во Врање е можна вакцинација за граѓаните на Македонија без претходно закажување. Сè што треба да сторат е да донесат важечка лична...
Вести

ССМ апелира до Владата да донесе задолжително платено отсуство од работа за работниците на денот на имунизација

Сојузот на синдикатите на Македонија апелира до надлежните државни и инспекциски органи да преземат мерки за санкционирање на работодавачи...
Вести

НУК: Жално и срамота е ако треба преку изјавата на Филипче и медиумите да дознаваме дека е постигнат договор за вакцинирање на бизнис секторот

Просто сме вчудоневидени на некоректниот однос на Министерот Венко Филипче и Министерството на здравство што имале т.н. состанок со...