вакцинирани

Пронајдени се 49 резултати на тема „вакцинирани“
Регион

Иконому ја остави отворена можноста за задолжителен тест за вакцинираните за влез во затворените простори во Грција за време на празниците

Портпаролот на грчката Влада Јанис Иконому ја остави отворена можноста, доколку постои препорака од комисијата на епидемиолози, за...
Вести

Кај вакцинираните Австријци начести нуспојави предзвикала АстраЗенека, а најретки Фајзер/БиоНТек

Меѓу Австријците вакцинирани против Ковид-19, најчести несакани ефекти се појавиле по вакцинацијата со АстраЗенека, а најмалку од Бионтех/Фајзер,...