уж на вмро-дпмне

Пронајдени се 12 резултати на тема „уж на вмро-дпмне“
Вести

Пешевска: На денешен ден во 2019 година, УЖ беше примена за членка на EPP Women, со што се потврдија европските аспирациите на ВМРО-ДПМНЕ

На денешен ден во 2019 година, Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ беше примена за членка на Организацијата на жени на Европската народна партија...
Вести

Ласовска: Поминаа 5 дена, а никој не го осуди насилството и говорот на омраза во Тетово, од страна на навивачката група „Балисти“

Срамно и жално е во какво општество живееме во Република Македонија. Поминаа веќе пет дена, а никој не го осуди насилството и говорот...
Вести

Рангелова: Да не молчиме како полицајката Јасмина, да не дозволиме ниту едно девојче да биде жртва на насилство

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ денес имаше настан по повод претстојниот ден на жената. На него се обрати претседателката на УЖ на ВМРО-ДПМНЕ,...