увоз

Пронајдени се 31 резултати на тема „увоз“
Вести

Мицкоски: Заев увезува јаглен само за да вртат нечии камиони, наспроти нив ние ќе инвестираме во РЕК Битола, имаме план за продолжување на работниот век

На денешната средба со граѓани во Битола претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја коментираше состојбата со енергетиката...
Вести

„Тутунарите немаат ни за леб, а власта мува не ја лази и печали на трудот и потта на тутунарите преку увоз на тутун“

Тутунарите немаат ни за леб, а власта мува не ја лази, реагираат преку соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. Додека тутунарите секојдневно протестираат...