успение на пресвета богородица

Пронајдени се 18 резултати на тема „успение на пресвета богородица“
Вести

Ова речиси сите верници треба да го направат на овој свет ден- една работа никако не ја правете на Успението на Пресвета Богородица

Денеска е големиот верски празник, Успение на Пресвета Богородица или Голема Богородица, а воедно овој ден е прогласен за неработен. Од...
Вести

Мицкоски со честитка по повод големиот празник: Денес е денот кога секој човек дома празнувајќи ги миговите со своето семејство треба да се присети на традицијата

Дозволете ми во мое лично име и во име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ на сите православни христијани да им го честитам големиот христијански...
Вести

Манастирот „Успение на пресвета Богородица“ во Матка се подготвува за празникот согласно мерките за заштита од Ковид-19

На 28 август православните христијани го одбележуваат празникот Успение на пресвета Богородица, еден од најголемите празници посветен...