усаин болт

Пронајдени се 4 резултати на тема „усаин болт“
Останати спортови

Болт позитивен на коронавирус- славел роденден, а од овие снимки допрва ќе следуваат последиците за присутните (ВИДЕО)

Како што пренесуваат медиумите од Јамајка, но и уште некои странски медиуми, Усаин Болт е позитивен на коронавирус. Информацијата не...