ус опен

Пронајдени се 13 резултати на тема „ус опен“
Останати спортови

Славната скијачка Линдзи Вон го зачуди светот- додека го следеше финалето на УС Опен, сите се прашуваа што и се случило (ФОТО)

Американската скијачка Линдзи Вон го следеше финалето на УС Опен помеѓу Новак Ѓоковиќ и Хуан Мартин дел Порто кое се играше на затворен...
Останати спортови

Бура од реакции на УС опен: Тенисерката се соблече за време на мечот, судијата ја казни, а мајката на Енди Мари брутално удри по него (ВИДЕО)

Француската тенисерка Ализ Корне за време на почетокот на третиот сет на УС опен ја соблече маицата по што наиде на неочекувана казна...