унија на жени

Пронајдени се 19 резултати на тема „унија на жени“
Вести

Пешевска: Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ со силна поддршка за протестот во недела за неправедно осудените за 27ми Април!

УНИЈАТА НА ЖЕНИ НА ВМРО-ДПМНЕ СО СИЛНА ПОДДРШКА ЗА ПРОТЕСТОТ ВО НЕДЕЛА ЗА НЕПРАВЕДНО ОСУДЕНИТЕ ЗА 27МИ АПРИЛ! Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ...
Вести

Пешевска: УЖ на ВМРО-ДПМНЕ бара итно расчистување на случајот и одговорност за состојбата која за жената од Дебар ќе има долготрајни животни последици

Како претседателка на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ но првенствено како жена, згрозена сум од веста, дека една жена од Дебар која се породила...
Вести

УЖ при ВМРО ДПМНЕ од Берово организираше хуманитарна акција во делење на посен ручек во чест на утрешниот празник

Денеска под мотото “Хуманоста-темел во меѓучовечките односи” УЖ при ВМРО ДПМНЕ од Берово организираше хуманитарна акција во делење...
Вести

Ласовска: Насилството врз жените треба да се препознае како огромен проблем во општеството наместо да се игнорира

По повод Светскиот ден против насилство врз жените, УЖ на ВМРО-ДПМНЕ и Централната комисија на партијата против родово базирано насилство...
Вести

Андоновска: УЖ на ВМРО-ДПМНЕ го осудува случајот на сексуално злоставување на малолетното девојче од „25 Мај“- Царовска да си поднесе оставка

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува случајот на сексуално злоставување на малолетно девојче згрижено во Јавната установа...