унија на жени на вмро-дпмне

Пронајдени се 20 резултати на тема „унија на жени на вмро-дпмне“
Вести

Пешевска со честитка по повод роденденот на Унијата на жени: Жените од ВМРО-ДПМНЕ секогаш биле столбот на единството во партијата

Денес, кога одбележуваме 24 години постоење добро е да се спомне дека жените од ВМРО-ДПМНЕ секогаш биле столбот на единството во партијата....
Вести

ИК на ВМРО-ДПМНЕ ја избра Жаклина Пешевска за претседател на УЖ на ВМРО-ДПМНЕ, распишан е оглас за избор на претседатели на неколку комитети

ИК на ВМРО-ДПМНЕ вчера имаше своја редовна седница на која беше разгледана актуелната политичка ситуација во Македонија, но и општата...
Вести

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ од Гази Баба денеска ќе одржат свечена академија по повод денот на независноста на Република Македонија

Унијата на жени на Гази Баба денеска ќе одржи свечена академија по повод 8 септември денот на независноста на Република Македонија. Настанот...
Вести

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ со повеќе манифестации низ земјава го одбележаа празникот Св. Кирил и Методиј (ФОТО)

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ денеска во пресрет на големиот празник „Св. Кирил и Методиј“ организираше повеќе настани како и положување...
Вести

УЖ на ВМРО-ДПМНЕ оствари средба со претставници на тела кои ги третираат правата на жените од коалицијата „За подобра Македонија“

Денеска Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ оствари средба со претставници на тела кои ги третираат правата на жените од коалицијата „За...