умс на вмро дпмне

Пронајдени се 59 резултати на тема „умс на вмро дпмне“
Вести

Јаулески: Младите луѓе си заминуваат од државата поради криминалите кои СДСМ секојдневно им ги сервира пред очи

Во вечерашното издание на емисијата „Клик плус“ на ТВ21 гостуваше претседателот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески. Тој...
Вести

Јаулески: Јас сум уверен дека и на 12 ти април, УМС ќе ја направи Македонија перспективен избор за креирање на нашата иднина

Благодарност до Konrad-Adenauer-Stiftung за соработката која ѝ ја пружаат на Унија на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ. Ми преставува вистинска чест и задоволство...
Вести

Се грижиме за животната средина: УМС на ВМРО ДПМНЕ со акција делење на торби по повод интернационалниот ден заштита на животната средина 

Денеска по повод интернационалниот ден на животната средина републичката Комисија за животна средина и просторно планирање и републичката...
Вести

УМС на ВМРО-ДПМНЕ положи цвеќе пред споменикот на „Св. Кирил и Методиј“, но и подели книги од македонски автори во чест на празникот (ФОТО)

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денеска во чест на празникот „Св. Кирил и Методиј“ положи цвеќе пред нивниот споменик во центарот...
Вести

Јаулески: Власта е исплашена од граѓаните, а особено од младите и затоа спроведува политички прогон врз сите неистомисленици

Власта уште еднаш покажува во пракса дека во Република Македонија дека правната држава е суспендирана. Денеска власта на Заев и Спасовски...
Општини

Младите од ВМРО-ДПМНЕ Охрид му подарија на Заев железни опинци за побрзо да го исполни ветувањето за плата од 500 евра

УМС на ВМРО-ДПМНЕ од Охрид, со сета почит му подарува на премиерот Зоран Заев железни опинци со надеж што побрзо да го исполни даденото...