уметници

Пронајдени се 6 резултати на тема „уметници“
Вести

Уметниците со месеци не земале плата- актерката Жугиќ со прашање до колегите: Ќе излеземе ли на 1 септември на протест? (ФОТО)

Актерката Јелена Жугиќ преку статус на Фејсбук денеска пишува дека колегите уметници немаат земено плата веќе со месеци. -Колеги културњаци,...