улични кучиња

Пронајдени се 6 резултати на тема „улични кучиња“
Општини

Ничева: Во Штип движењето е вистинска опасност, општината вети дека ќе го реши проблемот со бездомните кучиња, но не прави ништо

Во општина Штип, не само што не се решаваат проблемите, туку тие се натрупуваат, вели Весна Ничева од ВМРО-ДПМНЕ Штип. -Имено, веќе подолг...