Украински авион

Пронајдени се 21 резултати на тема „Украински авион“
Вести

Ирански генерал ја презеде одговорноста за украинскиот авион: Кога дознав за грешката посакав да бидам мртов!

Командантот на иранската Револуционерна гарда, генерал Амир Али Хаџизаде изјави денеска дека неговата единица презема „целосна одговорност“...
Занимливости

ФОТО: Патничка го предвидела падот на украинскиот авион- пред трагедијата објавила фотографија и зборови кои ја замрзнуваат крвта

Патничка од украинскиот авион кој се сруши во Техеран веднаш по полетувањето имала претчувство дека ќе се случи несреќа. Шејда Шадку...