укинување

Пронајдени се 37 резултати на тема „укинување“
Останати спортови

Престојот на Ѓоковиќ во Австралија „виси на конец“: Министерот за имиграција сè уште го разгледува укинувањето на виза

Австралискиот министер за имиграција Алекс Хок сè уште ја разгледува одлуката за статусот на визата на тенисерот Новак Ѓоковиќ, изјави...
Вести

УТРЕ КОНЕЧНО ЌЕ ЗНАЕМЕ: Ќе се укинува ли носењето на маски на отворено? Комисијата за заразни болести ќе одлучува и за полицискиот час

Заменик-минисерот за здравство Илир Хасани, денеска, на отворањето на реновираното одделение за хронично болни во Психијатриската...
Вести

Мицкоски за укинувањето на учебници: Учениците ќе бидат образовно осакатени заради непромислените потези на Царовска

Во однос на укинувањето на учебниците, како редовен професор кај кого поминале илјадници студенти, можам да кажам дека е една огромна...