угостителство

Пронајдени се 12 резултати на тема „угостителство“
Вести

Синдикатот за угостителство и туризам до Владата: Што со вработените доколку се затворат угостителските објекти?

Синдикатот за угостителство и туризам при КСС остро реагира на несовесното повикување од страна на НУК (Независната угостителска комора)...
Економија

Лазаров: Намалување на ДДВ за угостителство и туризам од 18 на 10%, средства за помош на фирмите и ослободување на истите од нивно враќање

На денешната прес конференција ќе промовирам дополнителен сет на мерки и политики кои се дел од преодната стратегија која што ВМРО-ДМПНЕ...
Економија

Арсовска: Имајте храброст спротивставете им се на олигарсите, се фативте за цената на кафето, а не ви пречи во Солун да го плаќате по 10 евра

Угостителскиот сектор соопшти дека нема да ги користи економските мерки, бидејќи со вакви мерки само дополнително ќе се задолжат. Економска...
Вести

Ангеловски: Мерките на владата во доменот на угостителството се донесени во правец на поголеми задолжување на фирмите

Во Отворено студио на телевизија 24 гостуваше претставник на групацијата на угостители Мартин Ангеловски кој зборуваше за тоа како...