угостители

Пронајдени се 62 резултати на тема „угостители“
Вести

Струмичките угостители утрово на протест: Ги бараме старите мерки за слободен влез, моменталните мерки создаваат поделба на граѓаните

Поради незадоволството од новите рестрикции утрово на протест излегуваат струмичките угостители. Од вторник од 11 до 13 часот, секој...
Вести

Филипче изјави дека ќе се разгледаат барањата на НУК: Сега за сега овие мерки кои што се на сила треба да останат уште најмалку една недела

Во денешната изјава за медиумите на министерот за здравство Венко Филипче, од страна на новинари беше прашан дали ќе се разгледуваат...
Економија

Угостителите и туристичките агенции денеска излегуваат на протест, остануваат на улица до исполнување на барањата

Туристичко-угостителскиот сектор денеска напладне ќе протестира пред Министерството за финансии се до исполнување на нивните барања....