учител

Пронајдени се 4 резултати на тема „учител“
Вести

Овој наставник е ХЕРОЈ: Поминува по 8 километри дневно за да им достави бесплатни оброци на учениците во карантин (ВИДЕО)

Британецот Зејн Пауелс, наставник во основно училиште во градот Гримсби, дојде до уникатно решение, за неговите ученици и натаму да...
Занимливости

Пилотот преку разгласот проговори само четири збора- следуваше молк и солзи, па сите сакаа да видат само еден човек (ВИДЕО)

Пилотот наместо да ги информира патниците за летот тој се огласи преку разгласот и изговори само четири збора од кои многумина заплакаа. Станува...