учебна година

Пронајдени се 34 резултати на тема „учебна година“
Вести

Наставниците незадоволни и загрижени за учениците по најавите на Царовска за останување на постоечкиот модел на настава до крајот на учебната година

Наставниците незадоволни и загрижени, посебно за судбината на учениците, по најавите на министерката за образование, Мила Царовска,...
Вести

„Потрошија 8 месеци и милиони евра и пак нема никаква стратегија ниту функционален почеток на учебната година“

Мафијата на власт не ја интересира ништо друго освен личното богатење, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. „Предизвикаа целосен колапс на образовниот...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Власта од Македонија направи единствена држава која нема концепт кога и како ќе почне учебната година

На денешната собраниска седница за гласање на владата се обрати пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Благица Ласовска која изјави дека единствена...