убиец

Пронајдени се 22 резултати на тема „убиец“
Вести

Двојните аршини на власта: Убиецот на младото момче во Аеродром доби 3 години затвор, а дедото кој ја искуба Шекеринска лежи 4 години

Скопјанецот А.Т.(18), кој беше обвинет за убиството на Никола Христовски (17) на 14 август лани во „Паркот на музиката“ во Ново Лисиче е осуден...
Вести

Приведено лицето кое со секира раскасапи кучиња во Аеродром, познат идентитетот на малолетниот убиец

Вечерва бил приведен убиецот на Гоца и Макс, двете кучиња од населбата Аеродром кои беа крвнички убиени со секира во септември годинава. Станува...
Живот и стил

Истражувала за монструозно убиство на две деца, а кога дознала кој е убиецот не можела да се смири (ФОТО)

Холи Велс и Џесика Чапман исчезнале пред 15 години. Во својата куќа ги намамил Ијан Хантли, кој работел како домар во локалното училиште. ...
Вести

Гневна пред неправдата, другарката на загинатата Фросина со емотивен статус: Им се обраќа на обвинетиот и на судиите!

Во потресен „Фејсбук“ статус, другарката на Фросина Цековска, девојчето кое беше прегазено кај Универзална сала пред 4 години, им се...
Вести

Монструмот не се кае за убиството на 12 лица: Иако цел живот ќе остане во затвор, неговите изјави влеваат страв и гнев (ВИДЕО)

Во текот на бруталниот напад, тој слушал техно музика, па на тој начин ги пригушил криците на своите жртви. Во овој напад биле повредени...
Регион

Ниту на неговите родители не им е сеедно: Озлогласениот хрватски убиец наскоро излегува од затвор, сите во страв (ФОТО)

Еден од најозлогласените убијци во Хрватска, Срѓан Млаџан, наскоро излегува на слобода. Ова момче од Петриње за трикратно убиство, ограбување...