убиец

Пронајдени се 34 резултати на тема „убиец“
Познати

ТАЖНА СУДБИНА НА ПРИНЦЕЗАТА: Пред трагедијата Дајана оставила и писмо за „секој случај“- внатре го открила и нејзиниот убиец

Принцезата Дајана во своето писмо до батлерот Пол Бурел ја предвидела својата смрт, сметаат некои од теоретичарите на заговор. Дајана...
Вести

Двојните аршини на власта: Убиецот на младото момче во Аеродром доби 3 години затвор, а дедото кој ја искуба Шекеринска лежи 4 години

Скопјанецот А.Т.(18), кој беше обвинет за убиството на Никола Христовски (17) на 14 август лани во „Паркот на музиката“ во Ново Лисиче е осуден...
Вести

Приведено лицето кое со секира раскасапи кучиња во Аеродром, познат идентитетот на малолетниот убиец

Вечерва бил приведен убиецот на Гоца и Макс, двете кучиња од населбата Аеродром кои беа крвнички убиени со секира во септември годинава. Станува...
Живот и стил

Истражувала за монструозно убиство на две деца, а кога дознала кој е убиецот не можела да се смири (ФОТО)

Холи Велс и Џесика Чапман исчезнале пред 15 години. Во својата куќа ги намамил Ијан Хантли, кој работел како домар во локалното училиште. ...