тв дуел

Пронајдени се 46 резултати на тема „тв дуел“
Вести

Мицкоски: Народот е понижен, покраден и разочаран и затоа не верува во политичарите- не сме сите исти и затоа мораме да се извлечеме од апатијата

Народот точно знае дека е понижен, покраден, омаловажен и народот е комплетно е разочаран од тоа што се случува и не верува во институциите...
Вести

Мицкоски со одговор за обвинувањата за профитерство: Заев сетете се на малата Тамара, на Монструм, на случајот Нешковски, како ги злоупотребувавте случаите за да седнете во фотелја

Ако некој злоупотребувал човечки судбини за политиканство тоа е Зоран Заев, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски...
Вести

Мицкоски до Заев: Обезбедивте хибриден режим- најнесреќна земја во светот, најкорумпирана земја во Европа, ете тоа е ваша заслуга

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашниот ТВ ДУЕЛ во емисијата Само вистина на Канал 5, реплицирајќи му на Зоран Заев кој...
Вести

Мицкоски: Понудата на СДСМ е транзициски кадри, ќе ми биде чест заедно со народот да покажеме разлика и да ја поразиме криминалната коалиција СДСМ –ДУИ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во ТВ дуелот со премиерот Зоран Заев во Канал 5 телевизија, во врска со понудата...
Вести

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ до премиерот: Не сме сите исти, ние водиме на анкетите, но најважно е да создадеме иднина за народот

Она што е чувството на терен и вистинските бројки е дека победата на опозицијата на овие локални избори не е доведена во прашање. Тоа...
Вести

Костовски го повика градоначалникот на Бутел Смилевски да не се мачи да пишува лажни деманти и да се соочат на ТВ дуел

Тежон удар денеска за СДС Бутел. Со аргументи и докази се објави срамен договор од половина милион евра за партиски вработувања кој...