тв алфа

Пронајдени се 7 резултати на тема „тв алфа“
Вести

Георгиевска: Скандалозна е изјавата на министерот за eкологија Дураку дека не сме Швајцарија , тој веднаш треба да биде разрешен

Во емисијата Отворено на Алфа Телевизија на тема „До кога ќе се гушат граѓаните “ гостуваа Невенка Георгиевска од 02 Иницијативата...
Вести

ТВ Алфа прашува дали некој организира одмазда за нападот врз Села: Крвнички претепано уште едно лице, а власта молчи и замижува

Уште едно лице крвнички претепано, сомнежи за можна одмазда, власта молчи и не реагира. Имено во вчерашната емисија „Отворено“ на Тв...
Вести

Силјановска: Уставниот суд може да направи пресврт, референдумско прашање во минатото било вратено на доработка

Професорката Гордана Силјановска во нејзиното гостување во „Отворено“ на телевизија Алфа, вели дека Уставниот суд може да направи...