тужба

Пронајдени се 53 резултати на тема „тужба“
Занимливости

Тужба против принцот Хари, се бара и да го уапсат: Во морето на бизарни приказни, ова е нешто неверојатно – и ветил дека ќе ја ожени?!

Адвокатката Палвиндер Каур поднесе тужба против принцот Хари во Високиот суд во Индија во Харијана затоа што тој и ветил на социјалните...
Познати

НАЈПОЗНАТАТА АМЕРИКАНСКА РАПЕРКА НИКИ МИНАЖ ДОЖИВЕА ПОРАЗ – изгуби судски случај со пејачката Трејси Чепмен

Aмериканската раперка Ники Минаж изгуби судски случај по тужба околу авторски права на пејачката Трејси Чепмен. Имено, Минаж ѝ побарала...
Вести

ИК на ВМРО-ДПМНЕ со одлука, ќе се формира правен тим за тужба за злоупотребите од 4.6 милиони евра во СЈО, кои ги потврди ДРЗ

ИК на ВМРО-ДПМНЕ вчера ја одржа своја редовна седница на која ја разгледа актуелната политичка состојба во државата и хаосот кој се...