турски државјани

Пронајдени се 8 резултати на тема „турски државјани“
Хроника

Се расправале, па го прободела со нож и го оставила среде улица- еве ги деталите од љубовната драма во Гостивар

Едно лице е згрижено синоќа во гостиварската болница, откако претходно во неутврдени околности било прободено со нож. Според неофицијални...