турска актерка

Пронајдени се 3 резултати на тема „турска актерка“
Познати

Невеста како од бајките: Се омажи Хазан од „Ќерките на Фазилет“, а за ваква свадба сонуваат многумина девојки (ФОТО+ВИДЕО)

Турската актерка Дениз Бајсал (28), позната по улогата на Хазан во серијата „Ќерките на Фазилет“, пред неколку дена го кажа судбоносното...
Познати

Се разликуваат само во храброста- познатата турска актерка која е двојничка на Пријовиќ обожува да се фотографира без градник (ФОТО)

Турската актерка Мине Килиџ секојдневно ја гледаме на малите екрани во Македонија како еден лик од позната турска серија. Актерката...