Туркменистан

Пронајдени се 5 резултати на тема „Туркменистан“
Вести

Никој не знае дали има заболени, а ако некој носи маска и ракавици ќе биде уапсен- оваа земја ја забрани употребата на зборот коронавирус

Властите во Туркменистан ја забранија употребата на зборот „коронавирус“ и го исклучија од секојдневниот говор, со цел да ги скријат...