туристички работници

Пронајдени се 8 резултати на тема „туристички работници“
Вести

Угостителите револтирани од власта ,најавата за отворање на терасите не ги спречи и денеска да протестираат

Угостителите, туристичките агенции и сметководителите денеска протестираа пред Владата барајќи средба со економскиот тим на Владата. Очекуваат...
Вести

Туристичките работници повторно најавија протест: Филипче дополнително ни ја отежна работата, која и онака е речиси непостоечка

Туристичкиот сектор, еден од најпогодените од пандемијата со Ковид-19, најавува нови дејствувања и протести ширум државата, со комплетна...