турчин

Пронајдени се 12 резултати на тема „турчин“
Познати

Не сакаше да ги погледне во очи и го сокри лицето од камерите – семејството на Шаулиќ занеме кога ја слушна пресудата во судницата (ВИДЕО)

Кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ настрада во сообраќајна несреќа во Германија, а тагата за еден од најдобрите вокали на народната...
Познати

Се огласи вдовицата на Шабан Шаулиќ- овие моќни зборови му ги упати на судот и исчезнатиот Турчин кој ја предизвика несреќата

Вдовицата на Шабан Шаулиќ Гордана (62) се огласи по повод гласините дека Турчинот кој е виновен за сообраќајната несреќа во која загина...
Познати

Семејството скршено од болка: Полицијата згрозена од страшните детали за домот и автомобилот со кој Турчинот ги уби Шабан и Мирсад (ФОТО)

Медиумите открија нови детали за Турчинот Алсин Левент кој ја предизвика тешката сообраќајна несреќа во која животот го загуби кралот...