трубарево

Пронајдени се 17 резултати на тема „трубарево“
Хроника

Детали за сообраќајната несреќа во Трубарево: Возачот на моторот летал десетина метри и загинал на лице место, а дете се бори за својот живот

Тешка сообраќајна несреќа попладнево се случи во населеното место Трубарево. Според неофицијални информации возач на автомобил во...
Вести

Мисајловски во посета на скопско Трубарево: На граѓаните им ја вети „Обновата на Македонија“ која доаѓа по 15 јули

Носителот на Изборната единица 2 Владо Мисајловски попладнево оствари средба со жителите на општината Трубарево во Скопје. На средбата...