тројно убиство

Пронајдени се 12 резултати на тема „тројно убиство“
Хроника

Нови детали за хоророт во Дебар: Што призна, а што премолчи жената осомничена дека ги убила своите родители и малата сестра?

Триесет дена е продолжен притворот на ќерката од тројното убиство во Дебар, која се уште е главна тема и во Македонија и во медиумите...
Хроника

Потресно сведоштво: Жената која си ги уби родителите и сестрата во Дебар ја откри причината за трократното убиство (ФОТО)

„Тие не ми дозволија да се омажам за Италијанците”, кажала Блерта пред полицијата оправдувајќи го но и не признавајќи дека го убила...
Хроника

Ужасни детали за тројното убиство во Дебар: Наместо дома си заминаа во смрт, двете нивни ќерки ја избегнаа трагедијата

Поради грозоморното убиство, што ја вознемири не само дебарската, туку и пошироката македонска јавност, Советот на општина Дебар ја...