трка

Пронајдени се 25 резултати на тема „трка“
Занимливости

За време на трка удри по задникот новинарка која известуваше во живо- за неговата постапка доби пеколна казна за цел живот (ВИДЕО)

Тркач рекреативец доби доживотна забрана за настап на трки и маратони од спортскиот сојуз на Савана откако во директен пренос ја удри...
Останати спортови

Синот на Михаел Шумахер по стапките на татка си, победи на истата трка каде шампионот трумфирал за прв пат

Синот на седумкратниот светски шампион во Формула 1 Михаел Шумахер, Мик, ја забележа својата прва победа во европската Формула 3 на патеката...