трипуновски

Пронајдени се 15 резултати на тема „трипуновски“
Вести

Трипуновски: Владата трет пат по ред ги лаже тутунарите и нема решение, а штетите кои ќе бидат причинети се околу 30 милиони евра

Владата трет пат по ред ги лаже тутунарите. Толку многу ги измешаа лончињата со откупот на тутунот, што сега не можат да најдат појдовна...
Вести

Трипуновски до директорот на АХВ: Дали штитиш нечии бизнис и пријателски интереси на сметка на здравјето на граѓаните?!

Зоране, очигледно тебе ти дошол редот да глумиш дворски шут на Заеви и Филипче, па те терале да пишуваш статус кој и сам знаеш дека е лага...
Вести

Трипуновски: Сточарите од Теово се жалат за неисплатените субвенции за оставеното женско јагне, и за ниската откупна цена на истото

На крајот од денот се сретнав со сточарите од Теово, општина Чашка, објави на својата Фејсбук страница дополнителниот заменик министер...
Вести

Трипуновски: Трајан се фали со наводно нови проекти во водостопанство, а не отишол до Свети Николе, Кочани, Неготино и Кавадарци

Го гледам денес Трајан се фали со наводно нови проекти во водостопанство, а не отишол до Свети Николе, Кочани, Неготино и Кавадарци да...
Вести

Трипуновски до Димковски и Царовска: Наместо да се сликате покрај цевки и наводни инвестиции, добро би било да кажете кога планирате да ги исчистите каналите во кочанскиот регион

#TrajanDimkovski(бела кошула) #MilaCarovska Наместо да се сликате покрај цевки и наводни инвестиции, добро би било да кажете кога планирате да ги исчистите...
Вести

Трипуновски: Владата купува 3 тони кафе и 700 килограми апетисани, а крати од субвенции и инвестиции во земјоделството

Владата купува 3 тони кафе и 700 килограми апетисани, а крати од субвенции и инвестиции во земјоделството. Срамота!!! Аздисаноста на власта...
Вести

Трипуновски: Додека Заев диктира судски пресуди и крои обвиненија, граѓаните ја живеат тешката реалност секој ден

Зборев со чичко Томе, човек кој животот го поминал заработувајќи со своите две раце од оваа македонска земја. На чесен и честит начин....
Вести

Ѓурултија во Новаци: Градоначалникот исвиркан од земјоделците додека траеше трибината со Цветан Трипуновски

Градоначалникот на општина Новаци Љубе Кузмановски, вечерва беше исвиркан од своите сожители откако се обиде да го „поправи“ дополнителниот...
Вести

Трипуновски на празнична литургија во манастирот Св. Наум: Нашиот народ од секогаш си ја почитувал историјата и религијата

Денеска заедно со охриѓани сум на празнична литургија во манастирот Св. Наум. Прекрасно место, прекрасни луѓе. Запаливме свеќа и се помоливме...
Вести

Трипуновски од Неготино: Земјоделството е крупна гранка за сериозни луѓе, а не за елитисти како Заев, Николовски и Димковски

Немојте да заборавите што значи СДСМ на власт. Само за момент присетете се за какви погубни политики изминатите три години додека СДСМ...