трговија

Пронајдени се 18 резултати на тема „трговија“
Хроника

СУЗБИЕНА КРИМИНАЛНА ГРУПА – приведени 12 лица кои тргувале со дрога и оружје, меѓу нив и полициски службеник (ФОТО+ВИДЕО)

На 28.07.2021 Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал во координација со Одделот за специјални полициски операции, под раководство...
Вести

Состанок на француско-германската иницијатива за координација на донатори во врска со нелегалната трговија со оружје во Западен Балкан

Француско-германската координативна иницијатива денеска ќе одржи локален координативен состанок за донатори во Скопје. Министерот...