Трендафил Ивановски

Пронајдени се 5 резултати на тема „Трендафил Ивановски“
Вести

Ивановски: Состојбата е загрижувачка, политичкиот и судскиот систем кои требаше да се борат за правна држава, доведоа до рушење на владеењето на правото

Поранешниот уставен судија, Трендафил Ивановски, во вечерашното гостување на „Топ Тема“ ја коментираше денешната одлука на Апелациониот...