трчање

Пронајдени се 6 резултати на тема „трчање“
Останати спортови

Ова е најбрзото дете во светот: Од неговиот рекорд и професионалните спортисти се фаќаат за глава (ВИДЕО)

Има само 7 години, а веќе го доби прекарот „огнено момче“. Рудолф Инграм, од градот Тампа Беј на Флорида во моментов е најбрзото дете...
Живот и стил

Има 80 години, а изгледа како двојно помлада: Тврди дека нејзиниот изглед се должи на овие 4 работи, пробајте ги и вие

Многумина размислуваат за тоа како ќе изгледаат за 20, 30 или повеќе години, односно како да го задржат младешкиот изглед кога ќе ја поминат...