транспаренси

Пронајдени се 5 резултати на тема „транспаренси“
Вести

Арсова: Постојано обвинувате за криминал, Мицкоски: Не е само обвинување, вистина е, 111 то место сме на извештајот на Транспаренси

Во вечерашното издание на вестите на Сител телевизија гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за моменталната...
Вести

Сламков: Според Транспаренси во Македонија се зголемила корупцијата во време на корона, ова треба да го вклучи црвениот аларм за преземање на радикални мерки

Индексот што го прави Транспаренси е најрелевантен индекс за корупцијата во светот. За Македонија исто како и минатата година индексот...