Трајко Вељановски

Пронајдени се 10 резултати на тема „Трајко Вељановски“
Вести

Македонска правда: Вељановски го осудија за непочитување на Деловникот, а кој ќе го осуди судијата Трпков за непочитување на ЗКП?!

Поранешниот претседател на Собранието на РМ, Трајко Вељановски, екс-министрите Спире Ристовски и Миле Јанакиески, како и екс-директорот...
Вести

Вељановски: Тројца министри не си поднесуваат оставка, тоа значи дека не се согласуваат со вашиот предлог за нивна смена

Предложивте 6 министри за разрешување. Тројца се повлекоа со оставки, останаа уште тројца за разрешување. Немате контрола на нив, односно...
Вести

Вељаноски: На сила ги менувате правилата пред изборен процес, ниту еден Изборен законик досега не поминал без согласност на опозицијата

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Трајко Вељаноски на денешната седница во Собранието на Република Македонија истакна дека не е соодветно Изборен...