Трајко Славевски

Пронајдени се 38 резултати на тема „Трајко Славевски“
Вести

Славески: Во минатото работата на Советот на Град Скопје била со нетранспарентност, неможност за дискусија, дебата и одлуки коишто не одат во прилог на граѓаните

„На локалните избори што се одржаа минатата година ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за „Обнова на Македонија“ настапија со поддршка за независен...
Вести

Славески: За четири години од Заев добивме рекорден раст на јавен долг и катастрофална реализација на капитални инвестиции

Трајко Славевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ денес на панел дискусијата насловена „Четири години Заев, четири години украден живот. Доста...
Вести

Славевски: Попис треба да има, но не во вакви услови, најдобро е пописот да се одложи за следната година поради пандемијата

Трајко Славевски, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во „Утрински брифинг“ зборуваше за пописот односно кој е ставот на ВМРО-ДПМНЕ...
Вести

Славески до Заев: Доколку продолжите со легализација на марихуана штетата која ќе биде направена во македонското општество ќе биде многу голема

-Сега секој може да го погледне предлогот на буџетот и мислам дека не е случајно што се наметна прашањето околу даночните приходи кои...
Вести

Славески: Се доцни со здравствено-рестриктивните мерки и доколку не се подобри ситуацијата со корона вирусот економијата ќе трпи големи загуби

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Трајко Славески вечерва во “24 Анализа” на Телевизија 24 на тема “Дали на врата ни тропа нова економска криза”,...
Вести

Славевски: Светска Банка констатира во период од воведување на рамниот данок се зголемува средната класа во Македонија

Висок функционер од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Трајко Славевски вечерва гостуваше во емисијата „Топ Тема“ при што посочи дека рамниот...
Вести

Славевски за КУРИР: Анализа на најавите за рамен данок и развој на економијата, ветувањата на Мицкоски спроти неуспехот на СДСМ

Поранешниот министер за финансии, професор на Економскиот факултет и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Трајко Славески, во интервју...
Економија

Славевски: Владата на Заев и СДСМ беа фокусирани на други прашања, а економијата ја оставија на автопилот

Ако сакаме да бидеме прецизни треба да збориме за економските перфоманси на оваа Влада само за 2019 година, за годината што е зад нас. Затоа...