траекторија

Пронајдени се 29 резултати на тема „траекторија“
Вести

Одбраната во случајот Траекторија тврди: СЈО спротивно на законот презентира докази на ексел фајл креиран во 2017 година

СЈО денеска во кривичниот суд презентираше СМС пораки на видео бим креирани во 2017 година во ексел програма за случајот „Траекторија“,...
Вести

СДСМ со кратење на разговорите се обидува да ја манипулира јавноста дека договорот со кинезите во случајот Траекторија е незаконски потпишан

Денеска во случајот Траекторија во судот конечно беше пуштен целиот разговор помеѓу Зоран Ставрески и Гордана Јанкуловска на темата...
Вести

„Траекторија“: Груевски и Јанакиески се бореле да ја намалат цената на градба на автопатот и да градат повеќе македонски фирми

Денес се одржа продолжение на судскиот процес наречен „Траекторија“, а поврзан со изградбата на автопатиштата Скопје – Штип и Кичево...
Вести

Владата на Груевски издејствувала камата од 2%, а не како првично побараните 4% од кинеска страна при изградба на автопатите

На рочиштето за предметот на СЈО, Траекторија се пуштаа нелегално снимените разговори, од кои денес излезе на површина нова работа. Имено,...