Тотенехем

Пронајдени се 14 резултати на тема „Тотенехем“
Познати

Поубава е од неговиот погодок во 95-та минута: Оваа убавица девет месеци го „дриблала“ јунакот на Тотенхем, а потоа следувало пресврт

Со три гола против Ајакс особено последниот во 95-та минута на Лукас Моура по кој стана вистински херој, Тотенхем обезбеди финале во Лигата...