топ 2

Пронајдени се 8748 резултати на тема „топ 2“
Вести

Ковачки: Заев си оди, заевизмот останува, СДСМ нема да избере лидер, туку заштитник на криминалот на Заеви и продолжување на заевизмот

Заев си оди, т.н. заевизам останува, СДСМ нема да избере лидер, туку заштитник на криминалот на Заеви и продолжување на заевизмот, рече...
Вести

До Нова Година Македонија ќе добие нов премиер и нова Влада: СДСМ ќе избира наследник на Заев, ВМРО-ДПМНЕ оди на Конгрес

Станува извесно дека земјата околу Нова Година ќе има нов премиер и нова Влада, по синоќешните состаноци на највисоките партиски раководства...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја води државата во енергетска криза, за еден месец потрошени 40 милиони евра за увоз на скапа струја

СДСМ ја води државата во енергетска криза, за еден месец потрошени 40 милиони евра за увоз на скапа струја, се вели во партиското соопштение...
Вести

Мицкоски од Аеродром: Со овој проект ќе се обезбеди електрична енергија и ќе се намалат трошоците на објектите кои се од јавен интерес

Се надевам или да бидам попрецизен сигурен сум дека и другите општини ќе го следат овој пример и ќе инсталираат ваков тип би рекол алатки...
Вести

Лефков: Оставки на Спасовски и Бочварски и вонредна контрола на сите автобуси и технички прегледи, во иднина регистарот на лиценци јавно да се објави

Сосема свесно цели три дена, додека траеа прогласените денови на жалост, не излегувавме со оценки во јавноста, со цел истите да не бидат...
Вести

„СЕ ОГЛАСИ ОСМИОТ ПАТНИК“ – еве поради каква повреда тој се нашол на исто место и во исто време со седумте преживеани патници

Мистериозниот осми патник кој бил на списокот на преживеани од автобуската несреќа, односно впишан во списокот на примени патници во...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ поради почит кон трагично загинатите нема намера да внесува политика во случајот, но до утре јавноста заслужува да ја знае вистината

ВМРО-ДПМНЕ поради тридневната жалост и почит кон трагично загинатите нема намера да внесува политика во случајот ниту тоа да го прави...