тони трајковски

Пронајдени се 16 резултати на тема „тони трајковски“
Вести

Трајановски за нападот на Трајковски: Крајно кукавички е во мрак да нападнеш и да избегаш, насилниците да се пронајдат

Поранешниот градоначалник на Град Скопје Коце Трајановски преку социјалните мрежи се огласи во врска со нападот на екс градоначалникот...
Вести

Трајковски пред Судот: Ќе докажеме дека сме постапувале законски за „Космос“, инвеститорот го прекршил законот со цел поголема финансиска добивка

Во оваа судска постапка ќе докажеме дека во основниот проект кој што е доставен од инвеститорот и одобрен од општината прикажани се...
Вести

Хаотично рочиште за „ТНТ“: Судијата скратува говори на одбраната, нема увид во списи и докази, записничарка опоменува адвокат

Судот во недостаток на аргументи на СЈО ги ограничува воведните говори на одбраната на обвинетите во предметот „ТНТ“ каде обвинети...