Тони Менкиноски

Пронајдени се 23 резултати на тема „Тони Менкиноски“
Вести

Менкиноски за КУРИР: Обидот за злоупотреба на правдата на Рустеми, Рашковски и државниот правобранител во случајот „Топлик“ не смее да остане неказнет

Откако денеска беше тензично во Кривичниот суд на рочиштето за случајот „Топлик“, особено по сведочењето на Анета Јорданова вработена...
Вести

Менкиноски: Заев нема право да преговара за правата на Македонците во соседството, нема да дозволиме антиевропски сили да не избришат

Тони Менкиноски од ВМРО-ДПМНЕ денес на протестот под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ пред министерство за правда на граѓаните...
Вести

Адвокатот Менкиноски: Да одговараат креаторите на лажни вести, тие прават кривично дело лажно пријавување

Адвокатот Тони Менкиноски оценува дека треба да одговараат сите оние кои креираа лажни вести и ширеа невистини за Христијан Мицкоски. „Јавното...
Вести

Менкиноски за случајот Шпански скали: Обвинението е политичко, паушално без дејствија, се сомневам на фер постапка од страна на судот

Денеска во Кривичниот суд почнува судењето за предметот Шпански скали во кој е обвинет поранешниот министер за транспорт и врски Миле...
Вести

Менкиноски во писмо до Каракачанов: Со процесот за признавање на македонското малцинство, ние вам на Бугарите ќе ви дадеме светлина за да имате подобра држава

Во вечерашната емисија “Уредниците на Алфа”, адвокатот Тони Менкиноски говореше за отвореното писмо до вицепремиерот на Бугарија...
Вести

Отворено писмо на адвокатот Тони Менкиноски: Г-дин Каракачан(ов), зошто толку се плашите од нас Македонците?!

Г-дин Каракачан (ов), зошто толку се плашите од нас Македонците?! Ние, Македонците имаме чесни и искрени намери!  Впрочем и Вашиот патријарх ...
Вести

Менкиноски до Дескоска: Непријатно е чувството да бидете министер за правда во влада со криминален премиер, тогаш станувате пиун на криминалот

Адвокатот Тони Менкиноски преку својот Фејсбук профил и се обрати на Министерката за правда Рената Дескоска. Во продолжение Ви го пренесуваме...
Вести

Менкиноски за КУРИР: Катица Јанева за ВМРО-ДПМНЕ е апсолвирано прашање и минато време, да се посветиме на посуштински прашања

Адвокатот Тони Менкиноски од преговарачкиот тим на ВМРО ДПМНЕ за статусот на СЈО во изјава за Курир вели дека преговорите на работните...
Вести

Менкиноски: ВМРО-ДПМНЕ бара избор на Јавниот обвинител по нивни предлог- решение кое ќе ја ефектуира независноста и неутралноста

Би сакал да ве воведам во темата, имено како што знаете во тек се преговори околу носење на новиот закон за Јавно обвинителство на Република...