Тони Јаревски

Пронајдени се 42 резултати на тема „Тони Јаревски“
Вести

Јаревски: Каде завршува песокот кој нелегално се ископува од Вардар и дали Богоев и Шилегов дозволиле депонирање радиоактивен отпад?

Изминува речиси цела недела откако се актуелизира еколошкото злодело што се одвива тука, а надлежните институции се однесуваат како...
Вести

Јаревски: Денеска пешачевме по најдолгата пешачка и велосипедска патека во Карпош што СДС ја ветуваше пред избори и која се разбира не ја направи

Тони Јаревски од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели статус во кој пишува дека денеска на светскиот ден на трчањето пешачеле...
Вести

Јаревски: Како може некој да се дрзне да посочи со прст кон власта и да каже досега ништо не направија, па сега очекувате нешто од нив?

Како може некој да се дрзне да посочи со прст кон власта и да каже досега ништо не направија, па сега очекувате нешто од нив?, ова денеска...
Вести

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ обелоденија дека ќе се градат нови 150 згради во Карпош, Богоев се разочара дека веста ќе излезе во медиумите

Советот на општина Карпош денеска го усвои буџетот за наредната 2020 година, но она што го истакнаа како спорно советниците од ВМРО-ДПМНЕ...
Вести

Јаревски: Во тек е претпоследната година од мандатот на Богоев и СДСМ во Карпош, а граѓаните се разочарани од неисполнетите ветувања

Во тек е претпоследната година од мандатот на Стефан Богоев и СДСМ како раководат со Општина Карпош. И тоа е единствената позитивна...
Општини

ВМРО-ДПМНЕ ОК Карпош ќе застане на страната на жителите на Трнодол и Жданец, бараат повлекување на спорниот ДУП од Богоев

Членови на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Карпош денеска преку прес-конференција заедно со претседателот Тони Јаревски му порачаа...
Вести

Јаревски: Криминалот се повеќе расте во Карпош, а мерките за расветлување и превенција на тешките кривични дела не функционира

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Карпош Тони Јаревски на својот Фејсбук профил објави видео во кое вели дека криминалот во општината...
Вести

Јаревски: Криминалот во Карпош е во подем- вчера вечер е запален автомобилот на претседателот на МК Владо Тасевски

Криминалот станува пракса во Скопје, граѓаните не се чувствуваат повеќе безбедни, не поминува месец без запален автомобил, граѓаните...