Тони Андреев

Пронајдени се 5 резултати на тема „Тони Андреев“
Музика

„Моја малена“ на Саша Ковачевиќ доби нова верзија: Слушнете како звучи песната испеана од македонскиот талент Тони (ВИДЕО)

Миленикот на балканската публика, Саша Ковачевиќ неодамна во јавноста го промовираше својот најнов проект со наслов „Метаморфозис“...
Музика

Оваа песна ја пее цел Балкан, а слушнете како звучи кога вокалите ќе ги вкрстат нашите Тони и Ани (ВИДЕО)

Македонскиот пејач Тони Андреев и Андријана Ани Петрушовска направија преработка на новиот хит „Вуду“ на Теодора Џехверовиќ и ДеВито. Музичката...