тома здравковиќ

Пронајдени се 16 резултати на тема „тома здравковиќ“
Познати

Во филмот никаде не се споменува, а е копија на својот татко особено во делот на очите – ова е ќерката на Тома Здравковиќ (ФОТО)

Овие недели актуелен е филмот посветен на легендарниот југословенски пејач Тома Здравковиќ. Сите оние кои го погледнале филмот од него...
Познати

Почина на денот кога тој беше роден – Мерима безуспешно го предупредувала Тома да не прави една работа бидејќи ќе умре, но не ја послушал

Пејачката Мерима Његомир после краткото боледување почина вчера на 20 ноември баш на роденденот на нејзиниот покоен колега Тома Здравковиќ. Мерима...
Познати

Речиси никој не ја познава, не се споменува ниту во филот: Ова е ќерката на Тома Здравковиќ, таа е копија на својот татко особено во очите (ФОТО)

Овие недели актуелен е филмот посветен на легендарниот југословенски пејач Тома Здравковиќ. Сите оние кои го погледнале филмот од него...
Познати

Откриена е големата тајна на Тома Здравковиќ и српската актерка: Со години се обидуваа да ја сокријат, но оваа е правата вистина

Лилјана Благојевиќ е позната актерка зад која стои долга, беспрекорна кариера полна со признанија и одлични улоги како во театарот...
Познати

Еве како изгледа синот на Тома Здравковиќ: Гените се чудо кога ќе дознаете со што се занимава, со години живее далеку од Балканот (ФОТО)

Синот на легендарниот српски пејач Тома Здравковиќ, Александар Здравковиќ денес живее во Торонто во градот каде токму неговите родители...
Познати

Му беше последна од четирите жени на Тома Здравковиќ: Пристигна на неговиот гроб, па се сруши на земјата кога го виде овој човек (ФОТО)

Денеска се навршуваат 30 години од смртта на големиот српски пејач Тома Здравковиќ. Неговата четврта сопруга Гордана со која легендарниот...
Познати

Никогаш видени фотографии од венчавката на Тома Здравковиќ: Ова е неговата втора жена за која никој не знаел (ФОТО)

Малку е познато дека легендарниот пејач Тома Здравковиќ се женел четири пати, а негова втора сопруга бил Милица Божиќ. Милица била во...
Познати

Мајката на Шерифовиќ откри голема тајна- по ова речиси нема кој не се наежил, овој легендарен пејач и ја предвидел судбината на Марија

Пејачката Верица Шерифовиќ открила дека покојниот пејач Тома Здравковиќ и рекол дека нејзината ќерка ќе биде пејачка и тоа додека била...
Познати

Далеку од очите на јавноста живее по неговата смрт: Сопругата на Тома Здравковиќ реши да ја отвори душата и ги откри честите негови прељуби

Неодамна се навршија 28 години од смртта на легендарниот пејач Тома Здравковиќ, а неговата сопруга Гордана за српски Блиц се присетува...
Познати

На вчерашен ден почина, а неговата ќерка не дојде на неговиот гроб- вака изгледа ќерката на Тома Здравковиќ која ретко кој ја знае (ФОТО)

Вчера се навршија 28 години од смртта на легендарниот српски пејач Тома Здравковиќ, а семејството и пријателите му оддадоа почит на неговото...