токио

Пронајдени се 22 резултати на тема „токио“
Занимливости

Додека чекаат да бидат тестирани спијат во кутии: Еден од најголемите аеродроми во светот се претвори во легло на заразата (ФОТО)

Власта во Јапонија пронајде алтернатива за патниците кои чекаат за тест од коронавирус на аеродромот во Токио, а немаат можност да преноќат...
Останати спортови

Русија може да биде отстранета од ОИ во 2020 година, заради манипулација со податоците од московската лабораторија

Русија може да биде отстранета од Олимписките игри во 2020 година заради манипулации со податоци од московската лабораторија, пренесува...
Вести

Ова е ќерката на Кензо Танге кој е најзаслужен за изградбата на Скопје по катастрофалниот земјотрес во 1963 (ФОТО)

Денеска се одбележуваат 55 години од катастрофалниот земјотрес кој во 1963-та година го срамни со земја Скопје. По катастрофалниот земјотрес...