токио 2020

Пронајдени се 89 резултати на тема „токио 2020“
Останати спортови

Најголемиот хит на ОИ во Токио: Додека другите пливачи дошле ‘стегнати’ и во топ форма, овој човек гордо го покажа својот стомак и го воодушеви светот!

Пливачот Шон Динглијус Волас е апсолутен хит на Олимписките игри во Токио. Додека сите пливачи во Токио дошле стегнати и во топ форма,...
Останати спортови

Начинот на кој победи холандската атлетичарка на ЛОИ во Токио ќе се памети вечно – публиката не им веруваше на сопствените очи (ВИДЕО)

Сифан Хасан освои златен медал за 5.000 метри на Олимписките игри во Токио, но тоа што го направи на трката на 1.500 метри е веројатно досега...