тнт

Пронајдени се 33 резултати на тема „тнт“
Вести

Преседан за владини потреби на воскреснување на „режимот“: Во „ТНТ“ докторка ќе ја образложува состојбата на Трајковски…

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено...
Вести

Претседателот на Кривичен ја повлекол поротничката во Ласкарци поради истечен мандат- била избрана во ист ден со поротничката во ТНТ

Избрани се на ист датум ама едната заминува дома другата останува на функцијата. Поротничката Славица Шандовска поради истек на четири...
Вести

Зошто се брза до пресуда за срушена дивоградба, а се одложува судскиот процес за убиството кај Смилковско езеро?

Едното судење е за монструозно убиство на пет лица, другото е за уривање на дивоградба. Верувале или не, за некој од надлежните, поважен...