ТЛЗП

Пронајдени се 7 резултати на тема „ТЛЗП“
Познати

Mарија Kилибарда му поласка на Кајмакоски: „Секогаш си божанствен, јас сум пристрасна кога си ти во прашање“ (ВИДЕО)

Во последната емисија на забавно – хуманитарното шоу „Твоето лице звучи познато“, Даниел Кајмакоски имаше задача да го имитира хрватскиот...
Познати

Скандал на снимањето на ТЛЗП: Цела Србија бесна на Даниел Кајмакоски и неговиот срамен потег- веднаш се огласи продукцијата и пејачот (ФОТО)

Македонскиот пејач Даниел Кајмакоски предизвика вистински скандал во регионот, особено во Србија поради покажувањето на албанскиот...
ТВ и Филм

ВИДЕО: Даниел Кајмакоски со одлична имитација во првата емисија на „ТЛЗП“ – погледнете го неговиот настап

Петатта сезона на регионалното хуманитарно шоу „Твоето лице звучи познато“ започна во петок, а во следните неколку месеци учесниците...
Познати

Водителката на ТЛЗП ја отвори душата: Еве зошто во Москва си поминав полошо отколку поразот на српската репрезентација (ФОТО)

Познатата водителка која јавноста добро ја памети од музичкото шоу „Твоето лице звучи познато“ Марија Килибарда овие денови директно...
Познати

Победникот на ТЛЗП се жени- познатиот пејач по 11 години врска реши да ја круниса љубовта со оваа девојка (ФОТО)

Познатиот српски пејач Стеван Анџелковиќ единаесет години е во врска со својата девојка Наташа Ивковиќ со која со години живее заедно. Пејачот...