титаник 2

Пронајдени се 6 резултати на тема „титаник 2“
Вести

Драконски казни за обвинетите во „Титаник 2“: Одлуката на ДИК е обжалена, жалбата отфрлена, а одлуката потврдена од Управен како законски основана

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков е осуден на казна затвор во траење од 3 години за предметот на СЈО „Титаник 2“. Обвинет е за...